GlobTroper – Kraj Kwitnącej Wiśni

Marzysz o podróży do Kraju Kwitnącej Wiśni?
Różnice obyczajowe, kulturowe i geograficzne sprawiają, że Japonia dla wielu osób jest fascynującym miejscem.

Jaka jest prawdziwa Japonia?
Czy to ta, którą mieliśmy okazję oglądać w filmach Akiro Kurosawy?
Czy to rzeczywiście kraj gejsz i samurajów?
A może to mekka nowoczesności, mangi i anime?
Jak bardzo różni się od europejskich krajów?

O ponad miesięcznej, samotnej wyprawie po Krainie Wschodzącego Słońca opowie Ania z GlobTroper – Podróże Aktywne. Usłyszymy o tym, jak przemierzyła ponad 6000 km z południa na północ Japonii – od półwyspu Kiusiu aż po Sendai i jakie przygody przydarzyły jej się po drodze.

Anna Markowska – wrocławianka, członkini Klubu Podróżników BIT, 3-krotnie organizowała największy wyścig autostopowy na świecie Auto Stop Race. Studiowała też w Chorwacji, kilka lat pracowała za granicą jako animatorka czasu wolnego oraz prowadziła aktywne wyprawy na krańce świata dla małych grup. Podróże to jej życie, odkąd tylko pamięta. Kiedy wyrusza w świat – ten daleki i bliski – uwielbia uczucie niepewności, które jej towarzyszy, gdy po raz pierwszy stawia stopę na „nieznanej” ziemi, to podekscytowanie, adrenalinę i… radość. Bo już wie, że za chwilę „nieznane” stanie się częścią doświadczeń, które pozostaną z nią do końca życia. Dla Ani to właśnie przeżycia są największą wartością podróżowania. Uwielbia jeździć autostopem, w ten sposób przemierzyła m.in. całe Bałkany. Jej ulubionym regionem świata jest Azja.

GlobTroper – Podróże Aktywne – projekt, który Ania powołała do życia z miłości do podróży. Chce się dzielić podróżniczą pasją z innymi i zarażać bakcylem do podróżowania. Ania udowadnia, że wyprawy z plecakiem, z dala od all inclusive, ale blisko tego, co niezwykłe, są prostsze niż nam się wydaje!
www.globtroper.pl 

29.02.2020 r.
sala kameralna 203

g. 12.00