BB Lady in red

Bożena Budzyńska – fotografka i podróżniczka, od 6 lat realizuje swój artystyczny projekt BB LADY IN RED, fotografując najpiękniejsze zakątki świata i pokazując go oczami tajemniczej kobiety w czerwonej sukience.

Urodzona góralka, której miłość do poznawania świata nie pozwoliła na dłużej zostać w jednym miejscu. Ale to właśnie w Zakopanem zaczęła się jej przygoda z fotografią, która dzisiaj jest jej największą pasją i przekształciła się w wyjątkowy podróżniczo-artystyczny projekt. Po ukończeniu studiów wyjechała z Polski i zamieszkała w Chicago, które stało się jej drugim domem. Zainspirowana tym tętniącym życiem miastem, na nowo odkryła swoją miłość do fotografii. Studiowała swoje rzemiosło w Truman i Columbia Colleges, po czym otworzyła własne studio portretowe, w którym przez lata utrwalała wyjątkowe wspomnienia dla rodzin.

W 2016 roku na dachu chicagowskiego wieżowca narodził się projekt BB Lady in Red, który dzisiaj zajmuje szczególne miejsce w jej działalności artystycznej. Jej prace były publikowane i doceniane przez TimeOut Chicago, Vogue.pl i wiele polskich mediów. Ma na swoim koncie wystawy w Krakowie, Zakopanem, a także w w Chicago.

Szara Galeria CENTRUM
11 kwietnia – 3 maja 2023 r.
dostępna dla zwiedzających w godzinach otwarcia NCK
wstęp wolny