Tysiąc Stron Świata: opowieść o 4-miesięcznej podróży po USA

W lipcu 2019 roku wyruszyliśmy w prawie 4-miesięczną podróż po Stanach
Zjednoczonych. Zrezygnowaliśmy z pracy, zebraliśmy oszczędności, spakowaliśmy bagaże i polecieliśmy spełnić swoje największe podróżnicze marzenie. W trakcie wyprawy po USA przekonaliśmy się jak zachwycająca potrafi być amerykańska natura i jak mieszane uczucia potrafią wzbudzać wielkie metropolie. Zweryfikowaliśmy stereotypy dotyczące Amerykanów i życia w Stanach oraz doświadczyliśmy wielu mniej lub bardziej planowanych przygód. 

Podczas prelekcji pokażemy Wam jak wyglądała trasa naszego roadtripu oraz podzielimy się przeżyciami z wyprawy. Nie tylko tymi pozytywnymi. Opowiemy o niezwykłych miejscach na mapie Stanów Zjednoczonych i przekonamy Was, że Ameryka to idealny kierunek podróży dla każdego. Podpowiemy też, gdzie można szukać oszczędności, a na co nie warto żałować dolarów. Bardzo chętnie odpowiemy też na nurtujące Was pytania. Zapraszamy!

Paulina i Łukasz Łysikowscy – para 31-letnich podróżników pochodzących z Krosna, a mieszkających na co dzień w Krakowie. Od blisko dekady odkrywają świat na własną rękę, każdą kolejną wyprawę traktując jako niesamowitą przygodę i możliwość otwarcia się na nowe doświadczenia. Relacjami z podróży dzielą się w sieci pod nazwą Tysiąc Stron Świata.

15.04.2023 r. (sobota)
sala kameralna 203

g. 14.30