Szczytomaniak: „Ile kosztuje wyprawa na Mount Everest? Jak na przestrzeni lat zmieniały się koszty organizacji ekspedycji w Himalaje i Karakorum?”

Historia wypraw w najwyższe góry obejmuje już ponad 100 lat. Warto dowiedzieć się szczegółów dotyczących ówczesnych realiów związanych z organizacją takich ekspedycji. Przede wszystkim nasuwa się najważniejsze pytanie  – jaki był koszt organizacji tego typu przedsięwzięć i w jaki sposób zmieniał się na przestrzeni lat sposób zdobywania górskich funduszy? Który z ośmiotysięczników jest najtańszy jeśli chodzi o koszty ekspedycji, a który wymaga największych nakładów finansowych?

Maciej Piera – absolwent AWF w Krakowie, popularyzator wiedzy o górach i historii ich eksploracji. Od 2017 roku twórca kanału Szczytomaniak na Youtube. Miłośnik wyniosłości terenu, sportów zimowych i historii. Autor serii podcastów „Tajemnice himalajskich wypraw” zrealizowanej dla Empik GO. Współpracownik magazynu GÓRY, autor książki „Siła przetrwania. Największe górskie tragedie”. Najczęściej spotkać go można na polskich szlakach, jednak uwielbia także poznawać odległe pasma górskie poza granicami kraju.

15.04.2023 r. (sobota)
sala kameralna 203

g. 15.45