Busem przez świat: „Turcja na dziko z dzieckiem”

Trzy miesiące, stary bus i ponad 10 tysięcy kilometrów przez drogi i bezdroża Turcji. Odwiedziliśmy najpiękniejsze tureckie plaże, podziwialiśmy balony w Kapadocji i eksplorowaliśmy podziemne miasta. Widzieliśmy dziesiątki antycznych ruin, wypiliśmy hektolitry tureckiej herbaty i na własnej skórze przekonaliśmy się, że stereotypy o Turkach są nieprawdziwe. A przede wszystkim uczyliśmy się podróżowania na nowo – z niemowlakiem na pokładzie naszego kolorowego busa.

Ola i Karol Lewandowscy – rocznik 1988, on z wykształcenia magister robotyki, ona – magister politologii. Podróżnicy, blogerzy, autorzy filmów i 6 książek podróżniczych. Odwiedzili ponad 60 państw na 5 kontynentach i charakterystycznymi kolorowymi busami przejechali ponad 500 tysięcy kilometrów.

  • Nagrodzeni tytułami Blog Roku 2014, Twórca Wideo Roku 2015, Traveler National Geographic 2018 i Bloger Roku 2019.
  • Średnio spędzają w podróży 6-8 miesięcy w ciągu roku, a blog i podróże stały się ich sposobem na życie. Na blogu dzielą się przygodami oraz poradami jak tanio podróżować.
  • Wydali 8 książek, które stały się bestsellerami i doczekały się wielokrotnych dodruków. Wszystko jednak zaczęło się od busa, którego kupili za 2000 zł.
  • W pierwszej podróży mieli zapał zamiast pieniędzy, łąkę zamiast łóżka i wiecznie psującą się skrzynię biegów. A jednak im się udało.
  • Uciekali przed bykiem i niedźwiedziem, trafili do powieści Stephena Kinga i balowali z pastorem. W Szwajcarii rozsypała się im skrzynia biegów, w Barcelonie ktoś ich okradł a na Gibraltarze zostali aresztowani.

Obecnie mają 3 kolorowe busy (na 2 kontynentach).
busemprzezswiat.pl

15.04.2023 r. (sobota)
Scena NCK

g. 11.00