Magdalena Gorzkowska – Ośmiotysięczniki sprintem

Do niedawna reprezentantka Polski w lekkiej atletyce, Olimpijka, vice Mistrzyni Świata w sztafecie 4x400m. Od dwóch lat realizuje projekt zdobycia wszystkich 14 najwyższych szczytów Ziemi. Na jej koncie są: Mount Everest, Makalu i Manaslu. Podczas spotkania opowie jak trafiła z Igrzysk Olimpijskich w Himalaje i Karakorum.

W trakcie spotkania, odbywającego się w ramach podróżniczego Festivalu Navigator, posłuchamy o tym, jak nie bać się spełniać nawet pozornie nierealne marzenia. Jak wyglądają realia i przebieg wypraw na ośmiotysięczniki. Jakie przygody towarzyszom ich zdobywaniu i co stanowi największą trudność. Gorzkowska opowie jak zdobyć medale mistrzostw świata i Europy, pojechać na Igrzyskach Olimpijskie, a następnie rzucić wszystko i zacząć się wspinać, i to od razu w najwyższych górach świata! Na swoim koncie ma już Everest, Makalu i Manaslu. Ale to dopiero początek, bo marzeniem jest cała Korona Himalajów i Karakorum!

Magdalena Gorzkowska – reprezentantka Polski w lekkiej atletyce. Na swoim koncie posiada vice Mistrzostwo Świata w sztafecie 4×400 m. oraz medale Mistrzostw Polski i Europy w biegach na 400 i 4×400 m. Reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 r. Cztery lata później porzuciła karierę sportową na bieżni i rozpoczęła swoją przygodę z wysokimi górami – zdobyła Mont Blanc, Aconcaguę, Elbrus i Kilimandżaro. W maju 2018 roku stanęła na najwyższym szczycie świata. Dokonała tego jako najmłodsza Polka w historii. Następnie było Makalu – szczyt zdobyła jako pierwsza Polka w historii bez butli z tlenem. 27 września 2019 stanęła na szczycie Manaslu, ósmej pod względem wysokości góry świata. Jako trzecia Polka w historii zdobyła dwa ośmiotysięcznik w ciągu jednego roku.

29.02.2020 r.
sala kameralna 203

g. 16.00
Po prelekcji spotkanie w strefie autorskiej „pod żyrandolem” – budynek A.